Piramidy Yantra
Aldona Mironski od zawsze śniła o
piramidach. Teraz razem z mężem buduje je i uczy, jak ich używać. Jak
mówi: „posiadacze tych konstrukcji stają się przebudzeni i świadomi, a
reszta… zależy już tylko od nich samych”.
Był 8 sierpnia 1996 roku. Jarek i Aldona Mironscy postanowili przeprowadzić eksperyment. Na przedmieściach swego rodzinnego miasta, Łodzi, wśród domów ubogich mieszkańców, postawili ogrodową wersję piramidy Yantra wykonaną z mosiądzu według własnego projektu. Chcieli sprawdzić, jaki wpływ wywrze na ludzi „pozbawionych świadomości”, czyli takich, którzy nie medytują, nie próbują zgłębiać samych siebie i których życie duchowe można uznać za ubogie.
Po niedługim czasie badacze zrobili zdjęcia piramidy, na których widać wokół niej tajemniczą poświatę. Okoliczni mieszkańcy stwierdzili, że ich zwierzęta domowe zaczynają chować się nadzwyczaj dobrze, mimo że okolica jest bagnista i zaśmiecona. Wkrótce pobliskie grunty zostały wykupione przez wielką firmę, która dobrze opłaciła tubylców. Według Mironskich, to dzięki piramidzie Yantra spełniły się marzenia mieszkańców przedmieścia Łodzi.
Diagram mocy tworzenia
Konstrukcja piramidy Yantra oparta jest na zasadach Sri yantry –
diagramu mocy, który symbolizuje energię tworzenia, obrazując
pierwiastek męski i żeński jako przeciwstawne trójkąty. Znak ten jest
także symbolem czwartej czakry, Anahaty. To czakra splotu słonecznego,
związana z naszym losem i poczuciem sprawiedliwości. Jest
odpowiedzialna za związki emocjonalne, dobro, intuicję i miłość.
Sama piramida zawiera w sobie pierwiastek ziemski i kosmiczny, łącząc je w jedną, wszechogarniającą całość. Do zbudowania piramidy używa się metalu i pleksiglasu. Metal (najczęściej miedź) działa jak antena, ściągając energię kosmiczną. Z kolei pleksiglas dzięki swej budowie cząsteczkowej pozwala ją kumulować.
Zadaniem piramidy jest zbieranie kosmicznej energii, która otacza Ziemię. W jej wnętrzu energia ta łączy się z naszą, ziemską. Konstrukcja przyciąga także cząsteczki prany – energii życiowej, która tworzy nasze ciało energetyczne. By wyczuć działanie piramidy nie trzeba wcale do niej wchodzić, gdyż jej energia emanuje na zewnątrz. Pełne uformowanie ochronnego pola następuje po 4–6 tygodniach od montażu konstrukcji. Z czasem aura ta nabiera mocy. Wiele osób odczuwa ją jako delikatny chłód, gdy przesuwają lewą dłonią po boku piramidy. Zdarza się także, że gołym okiem można dostrzec delikatną białą mgiełkę bądź złote światło, które otacza konstrukcję.
Gadżet dla leniwych ludzi Zachodu
Już wczesne badania piramid Yantra wykazały, że mają wieloraki wpływ na
samopoczucie człowieka. Za pomocą wykrywacza kłamstw sprawdzono osoby,
które były wystawione na ich działanie. Okazało się, że oporność skóry,
którą mierzy urządzenie, uległa drastycznemu zmniejszeniu. To znaczy,
że badane osoby były zrelaksowane, czuły się pewnie i bezpiecznie.
Jak powiada Aldona Mironski, piramida Yantra to w pewnym sensie wynalazek dla leniwych ludzi Zachodu, którzy nie mają czasu czy też wewnętrznej siły na wielogodzinne medytacje. Obcując z piramidą, mogą uzyskać takie same efekty: wzrost samoświadomości, poczucie bezpieczeństwa i siły, lepsze poznanie siebie. Osoby zainteresowane regresją i reinkarnacją oraz kontaktem z duchem opiekuńczym znajdą w energii piramidy nieocenione wsparcie. Połączenie ziemskiej i kosmicznej energii wspomaga również samoleczenie i działanie konwencjonalnych medykamentów.
Obudzić wewnętrznego Mistrza
Aldonie Mironski, jak sama mówi, piramidy śniły się od dzieciństwa.
Dzięki pomocy Detleva Alkego, niemieckiego channelingowca i
konstruktora piramidy podobnej do Yantra, poznała channelingowe
przekazy. Były zadziwiająco podobne do tych, które znała ze swych snów.
Mówiły, że energia Yantra to klucz do wiedzy, jaka drzemie w naszych
wnętrzach; że żyć oznacza nieustannie tworzyć – samych siebie i
otaczającą rzeczywistość. Podkreślały, że najważniejsza jest higiena
duszy: ludzkie wizje i emocje.
Ostatecznym celem oddziaływania piramidy jest obudzenie w człowieku jego wewnętrznego Mistrza, lub, jak kto woli – osiągnięcie oświecenia.
Spełnić marzenia
Jednym ze szczególnych sposobów użycia piramidy jest materializacja własnych marzeń. Aby osiągnąć żądany efekt, trzeba przede wszystkim skupić swą uwagę na obrazach duszy, marzeniach, które tkwią ukryte głęboko w nas. Kolejny krok to stworzenie afirmacji – pozytywnej formuły słownej, krótkiej i zwięzłej, która podsumuje nasze dążenia (np. „w tym roku wyjdę za mąż” lub „awansuję w pracy”, czy „dostaję podwyżkę”). Nie wolno się rozdrabniać – nad jedną afirmacją należy pracować przez kilka tygodni, nie myśląc o innych marzeniach czy celach. Wreszcie, musimy wyzwolić w sobie uczucie, które wspomoże realizację planów. Ono – jak powiada Aldona Mironski – jest niczym paliwo dla samochodu.